Написати рівняння дотичної та нормалі в точці x0 = n. , при n = -4.​


Ответы на вопрос

Отвечает Сражадин Саят.

y =  \frac{2 - x}{3 + x} , \: x_{0} =  - 4

Уравнение касательной:

y_{k} = y'(x_{0})(x - x _{0}) + y(x_{0})

y(x_{0}) = y( - 4) =  \frac{2 - ( - 4)}{3 + ( - 4)}  =  \frac{6}{ - 1}  =  - 6

y' = ( \frac{2 - x}{3 + x} )' =  \frac{(2 - x)'(3 + x) - (3 + x)'(2 - x)}{(3 + x) {}^{2} }  =  \frac{ - (3 + x) - (2 - x)}{(3 + x) {}^{2}  }  =  \frac{ - 3 - x - 2 + x}{(3 + x) {}^{2} }  =  \frac{ - 5}{(x + 3) {}^{2} }

y'(x_{0}) =y'( - 4 )=  \frac{ - 5}{( - 4 + 3) {}^{2} }   =  - 5

y_{k} =  - 5(x - ( - 4)) + ( - 6) =  - 5(x + 4) - 6 =  - 5x - 20 - 6 =  - 5x - 26

Уравнение нормали:

y_{n} =  - \frac{1}{y'(x_{0})} (x - x_{0}) + y(x_{0})

y_{n} =  -  \frac{1}{ - 5} (x - ( - 4)) + ( - 6) =  \frac{1}{5} (x + 4) - 6 =  \frac{1}{5} x +  \frac{4}{5}  - 6 =  \frac{1}{5} x -  \frac{26}{5}  = 0.2x - 5.2