№ 1 Розв’яжіть рівняння: 1) (х + 537 ) + 297 = 1 842; 2) (х + 492) – 798 = 839; 3) 973 – (343

+х)= 297; 4) (х – 792) + 297 = 1 392; 5) ( х – 5 342) – 4 132= 9 159; 6) 1952 – (х – 732) = 1 713; 7) 9 797 + (5 392 – х) = 10 397; № 2 Яке число замість а треба поставити, щоб коренем рівняння (х + а) - 12 = 25 було число 37?

Ответы на вопрос

Отвечает Полтавец Никита.

Для решения равенств следует использовать принцип операций со скобками: сначала нужно выполнить операции, заключенные в скобках, затем - слева направо по порядку приоритета операций.

Решение равенства (х + 537 ) + 297 = 1 842:

(х + 537) + 297 = 1 842

х + 537 + 297 = 1 842

х + 834 = 1 842

х = 1 842 - 834 = 1008

Решение равенства (х + 492) – 798 = 839:

(х + 492) – 798 = 839

х + 492 - 798 = 839

х - 306 = 839

х = 839 + 306 = 1145

Решение равенства 973 – (343 +х)= 297:

973 – (343 +х)= 297

973 – 343 - х = 297

630 - х = 297

-х = 297 - 630

х = -333

Решение равенства (х – 792) + 297 = 1 392:

(х – 792) + 297 = 1 392

х – 792 + 297 = 1 392

х = 792 + 297 = 1 089

Решение равенства ( х – 5 342) – 4 132= 9 159:

( х – 5 342) – 4 132= 9 159

х – 5 342 - 4 132 = 9 159

х = 5 342 + 4 132 = 9 474

Решение равенства 1952 – (х – 732) = 1 713:

1952 – (х – 732) = 1 713

1952 – х + 732 = 1 713

1952 - х = 1 713 - 732

1180 = -х

х = -1180

Решение равенства 9 797 + (5 392 – х) = 10 397, треба вирівняти кожну сторону рівняння за кількістю змінних х. Робимо це, віднімаючи 5 392 від обох сторін рівняння:

9 797 + (5 392 – х) - 5 392 = 10 397 - 5 392

9 797 - х = 5 005

Далі віднімаємо 9 797 від обох сторін рівняння:

9 797 - 9 797 - х = 5 005 - 9 797

-х = -4 792

Число, що стоїть за знаком мінус, можна перенести в ліву частину рівняння, якщо його знак змінити на протилежний:

х = 4 792

Отже, розв'язок рівняння є число 4 792.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Для того, щоб розв'язати рівняння (х + а) - 12 = 25, треба вирівняти кожну сторону рівняння за кількістю змінних х і а. Робимо це, додаючи 12 до обох сторін рівняння:

(х + а) - 12 + 12 = 25 + 12

(х + а) = 37

Число 37 стоїть в лівій частині рівняння, тому його необхідно віднести від х та а:

37 - х - а = 0

Число, що стоїть за знаком мінус, можна перенести в ліву частину рівняння, якщо його знак змінити на протилежний:

а = 37 - х

Отже, число, яке треба поставити замість а, є різнице між числом 37 і змінною х.