Довжина однієї із сторін прямокутника дорівнює 4 см, що на 2 см менше від довжини другої сторони.

Знайдіть сторону квадрата, периметр якого дорівнює периметру даного прямокутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Секач Николай.

Довжина однієї зі сторін прямокутника дорівнює 4 см, і це на 2 см менше від довжини другої сторони.

Це означає, що друга сторона на 2 см більша за першу.

4+2=6 (см) — довжина другої сторони прямокутника.

Периметр фігури — це сума її сторін.

У прямокутника протилежні сторони рівні, тому формула його периметру така:

P ▭ = 2(a + b),

де а та b — довжини сторін.

Знайдемо периметр нашого прямокутника:

P ▭  = 2 ⋅ (4 + 6) = 2 ⋅ 10 = 20 (см).

У квадрата всі сторони рівні, тому формула його периметру така:

P □ = 4a,

де а — довжина сторони.

Нам відомо, що P □ = P ▭.

Значить,

4a = 20.

Щоб знайти невідомий множник, треба добуток поділити на відомий множник:

a = 20 : 4 = 5 (см) — сторона квадрата.

Відповідь: 5 см.