5. Амаллар тартибига кўра ёзиб ҳисобланг. Ҳисоблаш усуллари- ни тушунтиринг. Шунга ўхшаш ифодалар

тузинг. 1000 - (642 +128) 129 000 + 800 000 - 20 000 286 + (500 - 43) 508 000 - (360 000 - 200 000) 900 - (800 - 645) (600 000 - 450 000) + 80 000​

Ответы на вопрос

Отвечает Граненко Артём.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1000-(642+128)=230

1) 642+128=770

2) 1000-770=230

286+(500-43)=743

1) 500-43=457

2) 286+457=743

900-(800-645)=745

1) 800-645=155

2) 900-155=745