Першого дня катер проплив 3 год за течією ріки та 2 год проти течії,подолавши 112км.Другого дня він

проплив 4 год за течією ріки та 1 год проти течії,подолавши 126км.Яка швидкість течії ріки?

Ответы на вопрос

Отвечает Буланова Джульетта.

Ответ:

7 км/ч

Пошаговое объяснение:

Скорость по течению = х км/ч

Скорость против течения = у км/ч

3х + 2у = 112

4х + у = 126

3х + 2у = 112

у = 126 - 4х

1)

3х + 2у = 112

3х + 2(126 - 4х) = 112

3х + 252 - 8х = 112

3х - 8х = 112 - 252

-5х = -140

х = -140 : (-5)

х = 28

2)

у = 126 - 4х

у = 126 - 4 * 28

у = 126 - 112

у = 14

Скорость по течению = (х) = 28 км/ч

Скорость против течения = (у) = 14 км/ч

(28 - 14) : 2 = 14 : 2 = 7 км/ч - скорость течения реки