Знайдіть суму тридцяти перших членів арифметичної прогресії, якщо a21= 17, d=2


Ответы на вопрос

Отвечает Пернебек Айбек.

Ответ:

S₃₀ = 180

Пошаговое объяснение:

aₙ = a₁ + (n - 1)d

a₂₁ = a₁ + 20d; 17 = a₁ +20·2; a₁ + 40 = 17; a₁ = 17 - 40; a₁ = -23

Sₙ = \frac{2a_{1} +d(n-1)}{2}·n

S₃₀ = \frac{2*(-23)+2*29 }{2}·30 = (-46+58)·15 = 12·15 = 180