Діагональ бічної грані правильної чотирикутної призми дорівнює 4 см і нахилена до площини основи

під кутом 45°. Знайти об'єм призми​

Ответы на вопрос

Отвечает Максакова Екатерина.

Ответ:

V=16\sqrt{2} cм^2

Пошаговое объяснение:

якщо чотирикутна призма правильна то всі її грані правильні чотирикутники , тобто квадрати .

для того щоб знайти об'єм призми треба V = So*h

треба знайти висоту , її можна знайти за теоремою піфагора з бічної грані де проведена діагональ , тобто позначаємо х одне ребро , а в нас всі ребра рівні , потім записуємо

x^{2} + x^{2} = 4^{2}\\2x^{2} = 16\\x^{2}=8\\x=2\sqrt{2\\

тобто висота дорівнює 2\sqrt{2}

тепер шукаємо площу основи

в основі лежить квадрат , площа квадрата х^2, де х - це сторона квадрата а в нас ще й ребро призми

отже

So = (2\sqrt{2})^{2}\\So = 8

тепер

V = 8*2\sqrt{2}\\V=16\sqrt{2}