За 5 годин учень столяра виготовив стільки деталей, скільки майстер - за 3 год. Скільки деталей

зробив учень, якщо разом за одну годину вони виготовляють 32 деталі?

Ответы на вопрос

Отвечает Репетий Дима.

хай буде х кількість деталей яких учень виготовить за 5 годин, тоді учень за 1 год зробіть х/5 деталей. Якщо майстер виготовить за 3 годин стількі деталей, скількі учень за 5 годин, то він зможе зробіть за 1 год х/3 деталей. Разом вони виготоаляють 32 деталі за год,  тоді ми отримуємо рівняння

\frac{x}{5} + \frac{x}{3} = 32\\\\\frac{3x}{15} + \frac{5x}{15} = 32\\\\\frac{3x+5x}{15}  = 32\\\\\frac{8x}{15}=32

8x=480

x=60 деталей

Відповідь:60