Підрахувати скалярний добуток (12а –3в) 1/3 в, якщо а=2i+j і b=i-2j .


Ответы на вопрос

Отвечает Лумпер Давид.

Ответ:   - 5 .

Пошаговое объяснение:

     а = 2i + j = ( 2 ; 1 )  і b = i - 2j = ( 1 ; - 2 ) ;

(12а –3в) * 1/3 в = 12a * 1/3 в - 3b * 1/3 в = 4 a*b - b² = 4*( 2*1 - 1*(- 2 )) -

- ( 1² + (- 2 )² ) = 4 * 0 - 5 = - 5 ;   (12а –3в) * 1/3 в = - 5 .