3. Один iз катетів прямокутного трикутника в 3 рази менший за другий. Знайти ці катети, якщо

гіпотенуза трикутника дорівнює 20 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дробина Александра.

Ответ:

6√10 см,  2√10 см.

Пошаговое объяснение:

Нехай катет а=3х см, катет в=х см, гіпотенуза с=20 см. Тоді за теоремою Піфагора

20²=х²+(3х)²;   400=х²+9х²;   10х²=400;  х²=40;  х=√40=2√10 см.

а=3*2√10=6√10 см,  в=2√10 см.