Бічна сторона рівнобічної трапеції дорівнює 5 см, висота – 4см, а більша основа – 14см, тоді менша

основа становить…

Ответы на вопрос

Отвечает Руда Марія.

Розв'язання:

Трапеція ABCD :BC(?) і AD(14см) -основи,AB=CD=5см-бічні сторони,BK=4см-висота

Трикутник ABK : кут K =90°, AB- гіпотенуза , AK i BK - катети

За теоремою Піфагора :

c²=a²+b²

a²=c²-b²

BK²=5²-4²=25-16=9см

BK=3см

Проведемо висоту CF.

Утворився трикутник DCF:CF=BK,CD=AB,FD=AK

∆ABK=∆DCF.

BC=AD-AK-FD

BC=14-6=8 см

Відповідь: ВС=8 см