Розв’яжи задачу. Із селища в місто виїхав велосипедист зі швидкістю 12,5 км/год. Через 1,5 год

слідом виїхав мотоцикліст зі швидкістю 50 км/год. Через який час і на якій відстані від міста мотоцикліст наздожене велосипедиста, якщо від села до міста 48 км?

Ответы на вопрос

Отвечает Штегенов Сырым.

Відповідь:

1) 12,5 · 1,5 = 18,75 (км) - проедет велосипедист за 1,5 ч;

2) 50 - 12,5 = 37,5 (км/ч) - скорость сближения при движении вдогонку;

3) 18,75 : 37,5 = 0,5 (ч) - через 30 минут после своего выезда мотоциклист догонит велосипедиста;

4) 50 · 0,5 = 25 (км) - проедет мотоциклист за 30 минут;

5) 48 - 25 = 23 (км) - расстояние от города.

Вiдповiдь: через 30 хв. на 23 км вiд мiста.

Проверка:

1) 12,5 · (1,5 + 0,5) = 12,5 · 2 = 25 (км) - проедет велосипедист за 2 ч;

2) 50 · 0,5 = 25 (км) - проедет мотоциклист за 30 мин и догонит велосипедиста;

3) 48 - 25 = 23 (км) - расстояние от города.

Покрокове пояснення: