ПОМОГИТЕ ПОЖАЙЛУСТА РЕШИТЬ!!! Почтальон Печкин любит пить кефир жирностью 2.5%, но с молока коровы

Мурки можна получить кефир жирностью 6%. По этому Матроскин покупает в магазине кифир жирностью 1% и перемешивает его с кефиром, полученым из молока Мурки. Определите, сколько литров кефира каждого вида нужно взять, чтоб получить 3 литра кефира для Печкина.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бондаренко Лиза.

Ответ:

Нехай x - кількість літрів кефіру жирності 2.5%, яку необхідно взяти з молока корови Мурки, тоді (3 - x) - кількість літрів кефіру жирності 1%, яку потрібно взяти в магазині.

З умови завдання випливає, що після змішування цих двох типів кефіру отримуємо 3 літри кефіру жирності 2.5%, тобто:

0.025x + 0.01(3-x) = 0.025*3

Розв'язавши рівняння, отримаємо:

x = 1.2

Тому потрібно взяти 1.2 літрів кефіру жирності 2.5% і (3-1.2) = 1.8 літрів кефіру жирності 1%.