1169'. На скільки цифр праворуч треба перенести кому в де- сятковому дробі, якщо його множать: 1)

на 10; 2) на 100; 3) на 1000?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мусин Арсен.

У десятковій системі числення числа представлені позиційно: кожна цифра відображає кількість множників степеню 10, які утворюють число. Збільшення числа на 10, 100 або 1000 збільшує кількість множників степеню 10 на 1, 2 або 3 відповідно.

Отже, щоб перемножити десятковий дріб на 10, треба перенести кому на 1 цифру вправо (тобто збільшити показник степеня 10 на 1). Якщо потрібно перемножити дріб на 100, то кому потрібно перенести на 2 цифри вправо (збільшити показник степеня 10 на 2), а для множення на 1000 - на 3 цифри вправо (збільшити показник степеня 10 на 3).

Наприклад:

3.14 * 10 = 31.4 (кому перенесено на 1 цифру вправо)

3.14 * 100 = 314 (кому перенесено на 2 цифри вправо)

3.14 * 1000 = 3140 (кому перенесено на 3 цифри вправо)