два велосипедисти одночасно виїхали від спільного старту велотреку протилежних напрямках і

зустрілися через 24 секунди за який час пройде одне коло велотреку перший велосипедист якщо другий долає коло за 40 секунд

Ответы на вопрос

Отвечает Рошташ Петя.

Ответ:

Нехай швидкість першого велосипедиста дорівнює v1, а другого - v2, а довжина велотреку - L.

Тоді ми можемо записати наступну рівність відстаней, пройдених кожним з велосипедистів до їх зустрічі:

v1 * t + v2 * t = L

де t = 24 секунди - час, за який велосипедисти зустрілися.

Також нам дано, що другий велосипедист проїжджає коло велотреку за 40 секунд, тобто його швидкість можна записати як:

v2 = L / 40

Підставляючи це значення v2 у першу рівність, отримуємо:

v1 * 24 + (L / 40) * 24 = L

v1 * 24 = L - (L / 40) * 24

v1 * 24 = L * (1 - 24 / 40)

v1 * 24 = L * (16 / 40)

v1 = L * (16 / 40) / 24

v1 = L / 60

Отже, швидкість першого велосипедиста дорівнює L / 60. Щоб знайти час, за який він проїде одне коло велотреку, ми можемо скористатися формулою:

час = відстань / швидкість

Таким чином, час, за який перший велосипедист проїде одне коло велотреку, буде:

час = L / (L / 60) = 60 секунд.

Отже, перший велосипедист проїде одне коло велотреку за 60 секунд або 1 хвилину.

Пошаговое объяснение: