1. Решите задачу с помощью уравнения: Площадь прямоугольника, одна из сторон которого на 5 см

больше другой, равна 50 м². Найдите стороны и периметр прямоугольника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кенаев Даниил.
Сторна1 =50-5=45м2
P=2(50+45)=190м2
Отвечает Чёрный Саша.

Відповідь:

Сторони прямокутника дорівнюють 10 см і 5 см, а периметр дорівнює 30 см.

Покрокове пояснення:

Позначимо сторону прямокутника, яка на 5 см більша за іншу, через х. Тоді друга сторона буде дорівнювати x - 5 (бо вона на 5 менша за першу).Площа прямокутника дорівнює добутку його сторін:

S = x(x - 5)

Також нам дано, що площа прямокутника дорівнює 50 м², тому можемо записати рівняння:

x(x - 5) = 50

x² - 5x - 50 = 0

Розв'язуємо квадратне рівняння:

x₁,₂ = (5 ± √(5² + 4·50)) / 2 = (5 ± 15) / 2

Отже, x₁ = 10 або x₂ = -5.

Оскільки довжина не може бути від'ємною, то застосовуємо

x₁ = 10.

Значить, сторони прямокутника дорівнюють 10 см і 5 см (бо одна зі сторін на 5 см більша за іншу).

Тепер знайдемо периметр прямокутника:

P = 2x + 2(x - 5) = 4x - 10

Підставляємо значення x = 10:

P = 4·10 - 10 = 30