Допоможіть Обчислити кут між прямими х+5у-9=0 і 2х-3у-1=0


Ответы на вопрос

Отвечает Сухореброва Даша.

Для знаходження кута між двома прямими, необхідно взяти їх напрямні вектори та застосувати формулу косинуса кута між векторами.

Загальне рівняння прямої в просторі можна записати у векторному вигляді:

r = r_0 + tv,

де r - вектор точки на прямій, r_0 - вектор точки, через яку пряма проходить, t - параметр, а v - напрямний вектор прямої.

Таким чином, напрямний вектор першої прямої буде v₁ = <1, 5>, а другої - v₂ = <2, -3>.

Застосуємо формулу косинуса кута між векторами:

cos(θ) = (v₁ · v₂) / (|v₁| |v₂|),

де · позначає скалярний добуток, а |v| - довжина вектора v.

Знайдемо спочатку довжини векторів:

|v₁| = √(1² + 5²) = √26,

|v₂| = √(2² + (-3)²) = √13.

Тепер знайдемо скалярний добуток векторів:

v₁ · v₂ = 1·2 + 5·(-3) = -13.

Підставимо отримані значення в формулу для косинуса кута:

cos(θ) = (-13) / (√26 · √13) = -13 / √338.

Таким чином, кут між прямими дорівнює:

θ = arccos(-13 / √338) ≈ 122.36°.

Отже, кут між прямими х+5у-9=0 і 2х-3у-1=0 дорівнює приблизно 122.36°.