Виберіть ті пари чисел, у яких перше число є кратним другому: 6 і 12 20 і 5 6 і 3 9 і 21 8 і 4 10

і 3

Ответы на вопрос

Отвечает Кочуров Илья.

Відповідь: 20 і 5, 6 і 3, 8 і 4.

Покрокове пояснення:

Для початку, розберемося з поняттям "кратне число". Число, кратне іншому - число, яке ділиться на дане без остачі (націло). Наприклад, 18 кратне 6, а 10 кратне 7. Тепер, ми можемо виконати завдання, спираючись на ці відомості. Завдання можна виконувати двома способами.

1 спосіб:

Просто поділимо число на інше і дізнаємося, ділиться воно націло на інше чи ні.

  • Перша пара: 6 і 12. 6:12 = 0.5. 0.5 - не ціле число. Отже, ця пара нам не підходить.  
  • Друга пара: 20 і 5. 20:5 = 4. 4 - ціле число. Отже, ця пара нам підходить.
  • Третя пара: 6 і 3. 6:3 = 2. 2 - ціле число. Отже, ця пара нам підходить.
  • Четверта пара: 9 і 21.  9:21 ≈ 0.43. 0.43 - не ціле число. Отже, ця пара нам не підходить.  
  • П'ята пара: 8 і 4. 8:4 = 2. 2 - ціле число. Отже, ця пара нам підходить.
  • Шоста пара: 10 і 3. 10:3 ≈ 3.3. 3.3 - не ціле число. Отже, ця пара нам не підходить.

Висновок: підходять наступні пари: 20 і 5, 6 і 3, 8 і 4.

2 спосіб:

Для виконання я пропоную записати кожну пару у вигляді дробу. Якщо дріб є нескоротним - значить, пара не підходить.

  • Перша пара: 6 і 12. 6/12 = 1/2. 1/2 - нескоротний дріб. Отже, ця пара нам не підходить.
  • Друга пара: 20 і 5. 20/5 = 4/1 = 4. 4 - ціле число. Отже, ця пара нам підходить.
  • Третя пара: 6 і 3. 6/3 = 2/1 = 2. 2 - ціле число. Отже, ця пара нам підходить.
  • Четверта пара: 9 і 21. 9/21 = 3/7. 3/7 - нескоротний дріб. Отже, ця пара нам не підходить.
  • П'ята пара: 8 і 4. 8/4 = 2/1 = 2. 2 - ціле число. Отже, ця пара нам підходить.
  • Шоста пара: 10 і 3. 10/3 - нескоротний дріб. Отже, ця пара нам не підходить.

Висновок: підходять наступні пари: 20 і 5, 6 і 3, 8 і 4.

Отвечает Сорокин Артем.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1) 6 : 12 = 0,5

НІ

2) 20 : 5 = 4

ТАК

3) 6 : 3 = 2

ТАК

4) 9 : 21 = 0,428

НІ

5) 8 : 4 = 2

ТАК

6) 10 : 3 = 3,(3)

НІ