329. Экзаменде ар бир туура жоопко 5 балл берилет, туура эмес жооп учун 3 балл алынат. 20 суроого

жооп берип, 12 балл алган Билбесбек канча су- роого туура жооп берген?​

Ответы на вопрос

Отвечает Осовська Ірина.
{х+у=20=>у=20-х
{5х-3у=12
5х-3(20-х)=12
8х=72
х=9

у=20-9=11
Ж:9 тура,11 тура емес