21. Відстань між селами 90 км. З цих сіл одночасно назустріч один одному вирушили козаки Сірошапка

і Чорновус. Вони зустрілися через 6 годин. Чорновус скакав на коні зі швидкістю 12 км/год. 3 якою швидкістю йшов пішки Сірошапка?​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванникова Настя.

Відповідь:

3 км/год

Покрокове пояснення:

Відстань ( S) = 90 км

Час ( t) = 6 год

Швидкість Чорновуса ( V₁ ) = 12 км/год

Швидкість Сірошапка ( V₂ ) = ? км/год

Рух назустріч.

Формула швидкості :

\displaystyle V = \frac{S}{t}

Спосіб 1 .

1) 12 * 6 = 72 км проїхав козак Чорновус за 6 годин

2) 90 - 72 = 18 км пройшов козак Сірошапка за 6 годин

3) 18 : 6 = 3 км/год швидкість кощака Сірошапка.

Відповідь : 3 км/год

Спосіб 2 .

Нехай Сірошапка рухався зі швидкістю х км/год, тоді швидкість зближення козаків була :

V = V₁ + V₂ = 12 + x  км/год

Підставимо наші даны в формулу швидкості :

\displaystyle 12+ x = \frac{90}{6}\\ \\ 12 + x = 15 \\ \\ x = 15 - 12 \\ \\ x = 3км/год швидкість Сірошапка.

Відповідь : 3 км/год