10 робітників виконують певну роботу за 12 годин. Скільки часу знадобиться для виконання такої

роботи 9 робітникам.письмово будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Жуков Дмитрий.

Відповідь:

13 1/3 год

Покрокове пояснення:

10 робіників - 12 годин

9 робітників - х годин

Маємо обернену пропорцію:

Дві величини називають обернено пропорційними, якщо при збільшенні (зменшенні) однієї з них у кілька разів, інша зменшується (збільшується) у стільки ж разів.

Формула оберненої пропорції :

\displaystyle y = \frac{k}{x}

де у, х - змінні величини, а k - постійна величина

В нашому випадку кількість робітників зменшується, а отже час виконання збільшується на одну і ту саму величину .

х = 10 * 12 : 9 = 120 : 9 = 13 1/3 год знадобиться для виконання роботи 9 робітникам.