Знайди найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел 70 і 330


Ответы на вопрос

Отвечает Баранова Яна.

Ответ:
НСД(70;330)=10
НСК(70;330)=2310

Пошаговое объяснение:

Розкладемо числа 70 та 330 на прості множники.

70| 2                 330| 2

35| 5                 165| 3

7| 7                    55| 5

1|                        11| 11

                          1|

Тобто виходить:

70 = 2 · 5 · 7

330 = 2 · 3 · 5 · 11

  • Щоб знайти найбільший спільний дільник (НСД) треба з простих множників вибрати, той який зустрічається в обох числах і з тих множників вибрати найменший.
    Наприклад:
    4 та 8
    4=2^2
    8=2^3
    Тому НСД(4;8)=2^2=4
    Адже 2^2<2^3
    НСД(70;330)=2 · 5 = 10 (якщо числа за над то великі, треба залишати їх в вигляді, якому ви їх знайшли).
  • Щоб знайти найменше спільне кратне (НСК) треба з простих множників вибрати:
    той який зустрічається в обох числах і з тих множників вибрати найбільший.
    Або якщо він зустрічається не в усіх числах вибрати з них найбільший (якщо один то його).
    Тому НСК(70;330)=2 · 3 · 5 · 7 · 11=2310
    (Взагалі як я говорив, великі числа можна не рахувати, але я тобі порахую).