З точки до площини проведено похилу завдовжки 10 см. Знай- дiть кут, який утворює похила iз

площиною, якщо перпендику. ляр, проведений iз точки до пло- щини, дорівнюс 5/3 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеев Пётр.

Кут між похилою і площиною дорівнює приблизно 48,5 градусів.

У даній задачі ми маємо правильну трійку: точку, пряму і площину. Якщо з'єднати точку з будь-якої точки на прямій, то ми отримаємо похилу, яка утворює кут з площиною. Оскільки ми маємо перпендикуляр, який проведений з точки до площини, то можемо скористатися теоремою Піфагора, щоб знайти довжину похилої:

похила² = перпендикуляр² + відрізок²

10² = (5/3)² + відрізок²

відрізок² = 10² - (5/3)² = 100 - 25/9 = 875/9

Таким чином, довжина відрізка між точкою та прямою дорівнює √(875/9) см.

Тепер можемо знайти кут між похилою та площиною, скориставшись тригонометричними функціями. Оскільки ми знаємо довжину протилежного і прилеглого катетів, то можемо скористатися тангенсом:

tg α = (протилежний катет) / (прилеглий катет) = (5/3) / √(875/9)

Тоді кут α можна знайти як арктангенс цього виразу:

α = arctg [(5/3) / √(875/9)] ≈ 48,5°

Отже, кут між похилою та площиною становить приблизно 48,5 градусів.