У магазині було 120 аркушів кольорового паперу. Ліда купила 1 5 цих аркушів, а Ірина — 1 4 . Ліда

заплатила за папір на 12 грн менше, ніж Ірина. Визнач ціну одного аркуша паперу.

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.

Відповідь:

Ціна одного аркуша паперу дорівнює 2 грн.

Покрокове пояснення:

Спочатку визначимо, скільки аркушів кожна з дівчат купила:

Ліда купила 120/5= 24 аркушів паперу.

Ірина купила 120/4 = 30 аркушів паперу.

Разом вони купили 24 + 30 = 54 аркушів паперу.

Нехай ціна одного аркуша паперу дорівнює x грн. Тоді Ліда заплатила за свої 24 аркуші x * 24 грн, а Ірина заплатила за свої 30 аркушів x * 30 грн.

Ми знаємо, що Ліда заплатила на 12 грн менше, ніж Ірина, тому ми можемо записати рівняння:

х * 24 = (х * 30) - 12

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

24х = 30х - 12

12 = 6х

х = 2

Тому ціна одного аркуша паперу дорівнює 2 грн.

Отже, Ліда заплатила за свої 24 аркушів 24 * 2 = 48 грн, а Ірина заплатила за свої 30 аркушів 30 * 2 = 60 грн.

Разом вони заплатили 48 + 60 = 108 грн за 54 аркуші паперу.