Знайдіть суму перших чотирьох членів геометичної прогресії (bn), якщо b1= -2, 9 = 3​


Ответы на вопрос

Отвечает Федикович Вася.

Відповідь:

-80

Покрокове пояснення:

b1=-2

b2=-2*3=-6

b3=-6*3=-18

b4=-18*3=-54

S=-2 + (-6)+(-18)+(-54)=-80

або:

S_{4} = \frac{b1 (q^{n}-1 }{q-1}

S_{4} = \frac{-2 (3^{4}-1)}{3-1} = \frac{-2* (81-1)}{2}  = \frac{-2*80}{2} = -\frac{160}{2}  = -80