5•x+10=15x+40і2•([email protected])=80 знайдіть суму коренів рівняння​


Ответы на вопрос

Отвечает Москоленко Нелля.

Для знаходження суми коренів рівняння, спочатку вирішимо кожне з рівнянь окремо.

Рівняння 1: 5x + 10 = 15x + 40

Перенесемо всі члени рівняння на одну сторону:

5x - 15x = 40 - 10

-10x = 30

Поділимо обидві частини на -10, щоб вирішити для x:

x = -3

Рівняння 2: 2 * (-5x + 20) = 80

Розкриємо дужки:

-10x + 40 = 80

Поділимо обидві частини на 10:

-10x + 40 = 8

Віднімемо 40 від обох частин рівняння:

-10x = 8 - 40

-10x = -32

Поділимо обидві частини на -10, щоб вирішити для x:

x = 3,2

Отже, сума коренів рівнянь -3 і 3,2 дорівнює:

-3 + 3,2 = 0,2.