СРОЧНО Діаметр банки (без кришки), що має форму циліндра, дорівнює 10 см, а її висота 15 см.

Обчисліть, вважаючи л = 3,14): а. площу основи банки; б. площу бічної поверхні банки; в. площу поверхні банки. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Рожков Павел.
А. Площа основи банки дорівнює площі кола з діаметром 10 см:
S = πr^2 = π(10/2)^2 = 25π см^2

б. Площа бічної поверхні банки дорівнює добутку периметру основи на висоту банки:
Sб = 2πr * h = 2π(10/2) * 15 = 150π см^2

в. Площа поверхні банки дорівнює сумі площі основи та бічної поверхні:
Sп = S + Sб = 25π + 150π = 175π см^2

Отже, площа основи банки дорівнює 25π см^2, площа бічної поверхні - 150π см^2, а площа поверхні банки - 175π см^2.