Розв'яжіть рівняння а) 2х - 16- 15- 30б) 8,5-2,15х=3,05х-9,5​


Ответы на вопрос

Отвечает Беляевский Роман.

а) Розв'яжемо рівняння 2х - 16 - 15 - 30:

2х - 16 - 15 - 30 = 2х - 61

Тепер віднімемо 61 з обох боків рівняння, щоб позбутися віднімання на правій стороні:

2х - 61 - 61 = 2х - 122

Отже, рівняння прийме вигляд:

2х - 122 = 0

Тепер додамо 122 до обох боків рівняння, щоб відокремити змінну х:

2х - 122 + 122 = 0 + 122

2х = 122

Далі, поділимо обидві частини рівняння на 2, щоб знайти значення х:

2х/2 = 122/2

х = 61

Відповідь: х = 61.

б) Розв'яжемо рівняння 8,5 - 2,15х = 3,05х - 9,5:

Спочатку додамо 2,15х та віднімемо 8,5 з обох боків рівняння, щоб зібрати всі x-терми на одному боці:

8,5 - 2,15х + 2,15х = 3,05х - 9,5 + 2,15х

8,5 = 5,2х - 9,5

Тепер додамо 9,5 до обох боків рівняння, щоб позбутися віднімання на правій стороні:

8,5 + 9,5 = 5,2х - 9,5 + 9,5

18 = 5,2х

Далі, поділимо обидві частини рівняння на 5,2, щоб знайти значення х:

18/5,2 = 5,2х/5,2

х ≈ 3,46 (округлюємо до двох десяткових знаків)

Відповідь: х ≈ 3,46.

Отвечает Лагутин Вова.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

2х - 16 - 15 - 30 можно переписать следующим образом:

2х - (16 + 15 + 30)

Сначала выполним операцию в скобках:

2х - (16 + 15 + 30) = 2х - 61

Ответ: 2х - 16 - 15 - 30 = 2х - 61.