у рівнобедрений трикутник виписано коло, що ділить бічну сторону на відрізки 9см і 6см, починаючи

від вершини, яка протилежна основі. Знайдіть периметр трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Хлебникова Софья.

Ответ:

Оскільки коло вписане у рівнобедрений трикутник, то бічна сторона, яка ділиться на відрізки 9 см і 6 см, є основою трикутника. Позначимо її довжину як x.

Тоді, згідно з умовою, маємо:

x = 9 см + 6 см = 15 см

Також, оскільки трикутник є рівнобедреним, то його бічні сторони мають однакову довжину. Позначимо її як y.

За теоремою Піфагора для прямокутного трикутника, що утворений бічною стороною і радіусом кола, отримуємо:

(y/2)^2 + (x/2)^2 = r^2

де r - радіус кола.

Оскільки коло вписане в трикутник, то його радіус дорівнює висоті трикутника, опущеній на бічну сторону. Позначимо її як h.

За теоремою Піфагора для прямокутного трикутника, що утворений бічною стороною і висотою трикутника, отримуємо:

(y/2)^2 + h^2 = (3x/4)^2

Підставимо значення x і розв'яжемо систему рівнянь для знаходження y і h:

x = 15 см

(y/2)^2 + (x/2)^2 = r^2

(y/2)^2 + h^2 = (3x/4)^2

(y/2)^2 + (15/2)^2 = h^2

(y/2)^2 + h^2 = (9/4)*15^2

Розв'язавши систему, отримаємо:

y = 18 см

h = 12 см

Таким чином, периметр трикутника складає:

P = x + y + y = 15 см + 18 см + 18 см = 51 см

Відповідь: 51 см.