Одне з чисел на 16 більше від другого, а їх середнє арифметичне дорівнює 25,4 Знайди ці числа


Ответы на вопрос

Отвечает Савченко Никита.

Ответ:

Позначимо перше число як "x", а друге число як "y".

За умовою задачі, ми маємо такі відношення:

x = y + 16 (одне з чисел на 16 більше від другого)

(x + y) / 2 = 25.4 (середнє арифметичне дорівнює 25.4)

Замінюємо вираз для "x" в другому рівнянні:

((y + 16) + y) / 2 = 25.4

(2y + 16) / 2 = 25.4

2y + 16 = 50.8 (помножили обидві частини на 2)

2y = 50.8 - 16 (відняли 16 від обох боків)

2y = 34.8

y = 34.8 / 2 (поділили обидві частини на 2)

y = 17.4

Тепер підставимо значення "y" у перше рівняння:

x = 17.4 + 16

x = 33.4

Отже, перше число дорівнює 33.4, а друге число дорівнює 17.4.