Два велисопедисти виїхали одночасно назустріч один одному з двох міст , відстань між якими 81км .

Велисопедисти зустрілися через 3 год. Знайди швидкість першого велисипедиста , якщо швидкість другого - 15км/год. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Варкова София.

Ответ:

12 км/год

Пошаговое объяснение:

Давайте позначимо швидкість першого велосипедиста як "V" (км/год). Оскільки обидва велосипедисти їхали назустріч один одному, то відстань, яку подолав перший велосипедист, дорівнює швидкості першого велосипедиста помноженій на час подорожі.

Відстань, яку подолав другий велосипедист, також можна виразити через швидкість другого велосипедиста і час подорожі, використовуючи ту саму формулу.

За час 3 години перший велосипедист подолав відстань 3V (км), а другий велосипедист подолав відстань 15 * 3 = 45 (км).

Оскільки відстань між містами дорівнює 81 км, то сума відстаней, які подолали обидва велосипедисти, повинна бути рівна 81 км:

3V + 45 = 81

Віднімемо 45 з обох боків:

3V = 81 - 45

3V = 36

Поділимо обидві частини на 3:

V = 36 / 3

V = 12

Таким чином, швидкість першого велосипедиста дорівнює 12 км/год.