Задача на уравнение З пункту А в пункт В, відстань між якими дорівнює 32 км, вийшов пішохід зі

швидкістю 5 км/год. Через 10 хв із пункту В у пункт В виїхав велосипедист зі швидкістю 12 км/год. Через скільки годин після виїзду велосипедиста вони зустрілися?

Ответы на вопрос

Отвечает Пшеничный Лёша.
А ----------------------------------- S = 32 км ------------------------------------ В
-----> 5 км/ч                              t - ?                                 <----- 12 км/ч
                                    S = v * t - формула пути
10 мин = 10/60 ч = 1/6 ч
5 * 1/6 = 5/6 (км) - пройдёт пешеход за 10 минут
v = 5 + 12 = 17 (км/ч) - скорость сближения
t = х (ч) - время  в пути
Уравнение: 17 * х = 32 - 5/6
                    17х = 31 1/6
                     х = 31 1/6 : 17
                     х = 187/6 * 1/17
                     х = 11/6
                     х = 1 целая 5/6 
Вiдповiдь: через 1 год 50 хв.

Пояснения:
31 1/6 = (31*6+1)/6 = 187/6
187 и 17 сократили на 17
1 целая 5/6 ч = 1 ч + (60 : 6 * 5) мин = 1 ч 50 мин