Одне число більше другого на 3. Якщо менше число збільшити на 50%, а більше зменшити на 40%, то

їхня сума не зміниться

Ответы на вопрос

Отвечает Баттхёртов Мухаммед.

x - менше число.

(х+3) - більше число.

х+(х+3) - сума цих чисел.

0,5х - 50% меншого числа.

0,4(х+3) - 40% більшого числа.

Менше число збільшили на 50%, тому х+0,5х = 1,5х.

більше число зменшили на 40%, тому (х+3) - 0,4(х+3).

1,5х + ((х+3) - 0,4(х+3)) - сума двох нових чисел.

Отримуємо рівняння:

1,5х + ((х+3) - 0,4(х+3)) = х + (х+3),

1,5х + х + 3 - 0,4х -1,2 = х + х + 3,

2,1х + 1,8 = 2х + 3,

0,1х = 1,2.

х = 12.

Отже, менше число 12, а більше 12+3=15.