У прямокутну трапецію периметр якої дорівнює 54 см вписано коло радіусом 5см. знайдіть більшу бічну

сторону трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Глеб.
В трапецію можна вписати коло, якщо суми протилежних сторін трапеції рівні,
54 : 2 = 27 см - сума бокових сторін. Так як трапеція прямокутна ,то сторона трапеції, яка прилягає до прямих кутів, дорівнює висоті трапеції дорівнює двом радіусам  = 10 см, тоді більша бокова сторона 27 - 10 = 17 см
P = a + b+c +d, a +b = c + d, P = 2( c +d) , c + d = P/2, c +d = 27, c = 2R = 10 
d = 27 - 10 = 17