Знайти y, якщо відомо, що відстань між точками А(-3;y): В(1:-2)=5


Ответы на вопрос

Отвечает Астапенко Стас.

По формуле длины отрезка:

(-3-1)² + (y+2)² = 5²

(-4)² + y² + 4y + 4 = 25

16 + y² + 4y + 4 - 25 = 0

y² + 4y - 5 = 0

D = 4² - 4*(-5) = 16 + 20 = 36 = 6²

y₁ = (-4-6)/2 = -5

y₂ = (-4+6)/2 = 1


Ответ: при у=-5; у=1.