Діагональ рівнобічної трапеції є бісектрисою гострого кута і перпендикулярна до бічної сторони, яка

дорівнює 10 см. знайдіть периметр трапеції, якщо її кути відносяться як 1:2

Ответы на вопрос

Отвечает Muhangali Kuanish.

трапеція АВСД, АВ=СД=10, кутА=кутД, кутВ=кутС, кутА/кутВ=1/2=1х/2х, кутА+кутВ=х+2х=3х=180, х=60=кутА=кутД, кутВ=кутД=2*60=120, АС-бісектриса кута А, кутВАС=кутСАД=кутА/2=60/2=30, кутСАД=кутАСВ як внутрішні різносторонні=30=кутВАС, трикутникАСВ рівнобедрений, АВ=ВС=10,  АС перпендикулярна СД, трикутник АСД прямокутний, СД=1/2АД, АД=2*СД=2*10=20, периметрАВСД=10+10+10+20=50