Сума двох сторін трикутника дорівнює 16 см, а кут між ними 120°. Знайдіть меншу з цих сторін, якщо

третя сторона трикутника дорівнює 14 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Бут Никита.
X+y=16
14^2=x^2+(16-x)^2-2x(16-x)cos120
cos120=cos(90+30)=-sin30=-1/2
14^2=x^2+16^2+x^2-32x+16x-x^2=x^2+16^2-16x
x^2-16x+(16-14)(16+14)=0
x^2-16x+60=0
x1=6
x2=10

x1<x2, значит меньшая сторона = 6 см