Бічне ребро прямої чотирикутної призми дорівнює 5 см. Знайдіть площу бічної поверхні призми, якщо

її осно- ва — прямокутник, діагональ якого дорівнює 10 см, а одна зі сторін — 8 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Волк Андрей.

S_{b}=P_{osnovu} * h
Щоб знайти периметр розглянемо прямокутник. Діагональ ділить його на 2 прям. трикутники і слугує для них гіпотенузою: 10см. Нам дано один з катетів: 8 см.
знайдемо інший за теор. Піфагора:
2-й кат.=\sqrt{10^{2}-8^{2}}=\sqrt{100-64}=\sqrt{36}=6 (см)
P=2(a+b)=2*(8+6) = 2*14= 28
Sбіч= 28*5=140(см^2)