Менша основа рівнобічної трапеції дорівнює 5 см. Знайдіть більшу основу, якщо висота, проведена з

вершини тупого кута, ділить ії на відрізки, більший з яких дорівнює 8 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Сарычева Света.
Трапеция АВСД ВС║АД.Первая высота ВК .Опустим высоту со второго тупого угла СМ . 
Получим ВС=КМ = 5см
т.к.  КД=8 см ( по усл) ⇒ МД= КД-КМ= 8-5=3см
т.к ΔАВК= ΔДСМ (по катету и гипотенузе) ⇒АК=МД=3 см ⇒большое основание равно АД=АК+КМ+МД=3+5+3=11 см
Ответ 11 см