Здравствуйте, нужна помощь: Два кола радіусів 7 см і 2 см, які не мають спільних точок, мають

спільну дотичну, що не перетинає відрізок, який сполучає їх центри. Знайдіть довжину спільної дотичної, якщо відстань між центрами кіл дорівнює 13 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Ташинкова Лера.
Из центра меньшей окружности проведём отрезок L, параллельный касательной до радиуса большей окружности в точку касания. 
Получим прямоугольный треугольник с катетами L и 7-2=5 см, и гипотенузой  в 13 см.
По Пифагору находим L: 
L = √(13²-5²) = √(169-25) = √= 12 см.