Висота конуса дорівнює 6 см, а діаметр основи 4 см. Знайти об’єм конуса


Ответы на вопрос

Отвечает Тузелханов Оспан.
Дано: Конус, діаметр основи AB = 4см, Висота SO = 6 см.
Знайти: V(конуса)
       Розв'язання
В основі конуса лежить круг, знайдемо площу основу конуса.
Радіус основи в 2 раза менше діаметра основи.
S(ocH)= \pi \cdot r^2= \pi \cdot2^2=4 \pi \,\,\,cm^2
Тоді об'єм конуса дорівнює:
V(KoHyCa)= \dfrac{S(ocH)\cdot SO}{3} = \frac{4 \pi \cdot 6}{3} =8 \pi \,\,\,cm^3

Відповідь: V(конуса) = 8π см³.