У прямокутній трапеції гострийкут 60 більша бічна сторона і більша основа дорівнюють по 12см

середню лінію трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Пшукова Настя.
Пусть  в  прямоугольной  трапеции  АВСД <A  =  60,  <C  =  <Д  =  90,  АВ  =  АД
Найти  среднюю  линию  трапеции.
Из  точки  В  опустим  перпендикуляр  на  АД,  получим  точку  М.  Тогда  в  прямоугольном  треугольнике  АВМ.  соs<A  =  cos30  =  AM/AB/  ----->
----->  AM  =  AB *cos30  =  12*V3/2  =  6V3(см).  BC  =  MД =  АД  -  АМ  =                                                                                           =  12  -  6V3(см)
 Средняя  линия  =  (АД  +  ВС)/2  =  (12  +  12  -  6V3)/2  =  12  +  3V3(см)
Ответ.    12  +  3V3 см
Отвечает Томишинець Єгор.
АВСД- прямокутна трапеція.Нехай кут ВАД=90 градусів.АД-нижча основа.ВС - верхня основа.За умовою АД=12 см,СД=12 см.Кут САД=60 градусів.Позначимо точку С як висоту на нижню основу,нехай СЕ-висота.Трикутник СЕД -він прямокутній,кут СЕВ=90 градусів.Тоді ЕД=СД *cosCDE=12*cos60 градусів=12*1/2=6 см.
Знайдемо АЕ=АД - ЕД=12-6=6 Так як трапеція прямокутна,то ЕС=АВ,ИС=АЕ=6 см.
Відповідь:6 см.
В