Решить задачу:Радіуси двох кіл дорівнюють 10 см і 2 см а довжина їх спільної зовнішньої дотичної 15

см. Знайдіть відстань між центрами кіл

Ответы на вопрос

Отвечает Сирецан Вероника.
См. фото.По умові: АВ=2 см, СD=10 см, ВС=15 см.
АВ⊥ВС, СD⊥ВС (радіуси проведені до дотичної утворюють прямі кути),
АВСК- прямокутник АК⊥СD, АВ=СК=2 см. ВС=АК=15 см. 
DК=10-2=8 см.
ΔАКD. АD²=АК²+DК²=225+64=289, АD=√289=17 см.
Відповідь: 17 см.