ТЕРМІНОВО, ДАЮ 65 БАЛІВ Знайти площу бічної поверхні правильної чотирикутної піраміди, діагональ

основи якої дорівнює 4 см, а бічне ребро утворює з площиною основи кут 45°

Ответы на вопрос

Отвечает Медведева Екатерина.

Ответ:

Для знаходження площі бічної поверхні правильної чотирикутної піраміди можна використовувати інформацію про діагональ основи та кут між бічним ребром та площиною основи.

Діагональ основи піраміди дорівнює 4 см, і кут між бічним ребром і площиною основи дорівнює 45 градусів. Ми можемо розділити бічне ребро на дві складові: одна буде паралельна площині основи, інша буде перпендикулярною до неї.

Спочатку знайдемо довжину бічної складової ребра. Ми можемо використовувати трикутник, утворений бічним ребром, діагоналлю основи і півкутом, який дорівнює 45 градусів.

За допомогою тригонометричних співвідношень можемо знайти довжину бічної складової ребра:

a = (діагональ основи) * sin(половина кута) = 4 * sin(45°/2)

Зараз можемо знайти площу бічної поверхні піраміди. Площа бічної поверхні правильної чотирикутної піраміди розраховується за формулою:

S = (півкругова складова ребра) * (бічна сторона піраміди) = a * a = (4 * sin(22.5°))^2

Після розрахунку цього виразу ви отримаєте площу бічної поверхні піраміди.