Основою прямого паралелепіпеда є квадрат. Радіус кола, описаного на основи паралелепіпеда, дорівнює

4√2 см. Знайдіть площу повної поверхні паралелепіпеда, якщо площа його діагонального перерізу дорівнює 20/2 см².​

Ответы на вопрос

Отвечает Стукан Вова.

Ответ:

Дано:

Радіус кола, описаного на основі паралелепіпеда, дорівнює 4√2 см.

Площа діагонального перерізу паралелепіпеда дорівнює 20/2 см².

Знайти:

Площа повної поверхні паралелепіпеда.

Розв'язання:

Оскільки основа паралелепіпеда є квадратом, то сторона квадрата дорівнює удвічі більшій від радіуса кола, описаного на ньому.

a = 2 * 4√2 = 8√2 см

Діагональ паралелепіпеда дорівнює діагоналі квадрата, а також діагоналі його діагонального перерізу.

d = a√2 = 8√2 * √2 = 16 см

Повна поверхня паралелепіпеда дорівнює 2(ab + ah + bh), де a і b - сторони основи, а h - висота паралелепіпеда.

S = 2(8√2 * 8√2 + 8√2 * h + 8√2 * h)

Площа діагонального перерізу дорівнює площі квадрата зі стороною, рівною діагоналі паралелепіпеда.

S = 2(8√2 * 8√2 + 8√2 * h + 8√2 * h) = 2(64 + 16h)

З умови задачі маємо, що площа діагонального перерізу паралелепіпеда дорівнює 20/2 см².

20/2 = 2(64 + 16h)

10 = 64 + 16h

16h = 44

h = 44/16 = 7/2 см

Підставивши значення висоти паралелепіпеда в формулу для повної поверхні, отримаємо:

S = 2(64 + 16h + 16h) = 2(64 + 32h)

S = 2(64 + 32 * 7/2) = 2(64 + 112) = 2 * 176 = 352 см²

Відповідь:

Площа повної поверхні паралелепіпеда дорівнює 352 см².

Объяснение: