Допоможіть будь ласка Задача Канава завдовжки 8м і шириною 4м має высоту з одного боку 11м з

іншого 17м знайдіть її обєм

Ответы на вопрос

Отвечает Чернова Александра.

Ответ:

Для знаходження об'єму канави, спочатку необхідно знайти її площу основи.

Оскільки канава має форму прямокутної трапеції, то її площа може бути обчислена за формулою:

S = (a + b) / 2 * h,

де a та b - довжини більшого і меншого основань трапеції, а h - висота трапеції.

У нашому випадку, довжина більшого основання дорівнює 8 м, а меншого - 4 м. Висота з одного боку становить 11 м, а з іншого - 17 м.

Тоді площа основи канави:

S = (8 + 4) / 2 * (11 + 17) = 6 * 28 = 168 м².

Оскільки висота канави не є однаковою на всій довжині, то об'єм буде залежати від висоти в різних точках. Але ми можемо приблизно знайти середню висоту канави, взявши середнє арифметичне значення висоти з обох боків:

h = (11 + 17) / 2 = 14 м.

Отже, об'єм канави буде:

V = S * h = 168 м² * 14 м = 2352 м³.

Відповідь: об'єм канави становить 2352 куб. метри.