163. Точки A (-4; 1), B(3; 4) 1 C (-1;-6) — вершини трикутни- ка АВС. Складіть рівняння прямої, яка

містить медіану АМ трикутника АВС.

Ответы на вопрос

Отвечает Бабаева Севда.

Объяснение:

Пряма через медіану.

vasil lemko

Точки A (-4; 1), B(3; 4) 1 C (-1;-6) — вершини трикутни- ка АВС. Складіть рівняння прямої, яка містить медіану АМ трикутника АВС.

Спочатку знайдемо координати точки M, середини сторони AB:

Мx = (Ax + Bx)/2 = (-4 + 3)/2 = -0.5

Мy = (Ay + By)/2 = (1 + 4)/2 = 2.5

Таким чином, точка M має координати (-0.5, 2.5).

Медіана AM є відрізком, який з’єднує вершину А з серединою сторони ВМ. Складаємо рівняння прямої, яка проходить через точки А і М.

Загальне рівняння прямої має вигляд y = mx + b, де m - нахил прямої, b - зсув прямої.

Знайдемо нахил прямої:

m = (y2 - y1) / (x2 - x1) = (2.5 - 1) / (-0.5 - (-4)) = 1/1.5 = 2/3

Знайдемо зсув прямої:

b = y - mx = 1 - (2/3)(-4) = 11/3

Таким чином, рівняння прямої, яка містить медіану АМ трикутника АВС, має вигляд:

y = (2/3)x + 11/3.