Довжина кола більшої основи зрізаного конуса — 16π см. Твірна і висота конуса дорівнюють 10 і 8 см

відповідно. Знайдіть площу осьового перерізу.

Ответы на вопрос

Отвечает Данилов Дима.
Для розв'язання цієї задачі спочатку потрібно знайти радіуси верхньої та нижньої основ конуса. Для цього використаємо формулу для довжини кола основи конуса:

L = 2πr,

де L - довжина кола, r - радіус основи.

Отже, для нижньої основи конуса маємо:

16π = 2πr₁,

звідки r₁ = 8 см.

Для верхньої основи конуса використовуємо теорему Піфагора для правильної трапеції (оскільки вона має колінеарні бічні грані з конусом):

h² = r₁² - r₂²,

де h - висота трапеції, r₂ - радіус верхньої основи.

Підставляємо відомі значення:

8² = r₁² - r₂²,

звідки r₂ = √(r₁² - h²) = √(8² - 10²) = 6 см.

Тепер можемо знайти площу осьового перерізу конуса. Візьмемо симетричну точку на протилежному боці конуса від осьового перерізу, щоб утворити правильну трапецію з бічною стороною довжиною 16 см (довжина основи конуса). Оскільки трапеція є правильною, то її середина збігається з серединою осьового перерізу.

Тепер застосуємо формулу для площі правильної трапеції:

S = ((a+b)/2) * h,

де a і b - довжини основ трапеції, h - висота.

У нашому випадку a = b = 16 см (довжина основи конуса), а h = 8 см (висота осьового перерізу). Тоді площа осьового перерізу:

S = ((16+16)/2) * 8 = 128 см².

Отже, площа осьового перерізу конуса дорівнює 128 см².