Знайти s рівнобедреного трикутника якщо його бічна дорівнює 17 см а висота проведена до основи 5см


Ответы на вопрос

Отвечает Дорош Алевтина.
У рівнобедреному трикутнику висота, проведена до основи, розділяє основу на дві рівні частини. Задана висота дорівнює 5 см, тому кожна з частин основи буде мати довжину 5 см.

Позначимо сторону рівнобедреного трикутника, яка дорівнює 17 см, як a, а одну з частин основи, яка дорівнює 5 см, як b.

Використовуючи теорему Піфагора, можна скласти наступне рівняння:

a^2 = b^2 + b^2

Так як сторона b дорівнює 5 см, ми можемо замінити b^2 на 5^2 у рівнянні:

a^2 = 5^2 + 5^2
a^2 = 25 + 25
a^2 = 50

Тепер можна знайти значення сторони a шляхом взяття квадратного кореня з обох боків рівняння:

a = √50
a ≈ 7.07

Отже, сторона рівнобедреного трикутника, яка дорівнює 17 см, має приблизну довжину 7.07 см.