Визначте гострі кути прямокутного трикутника, якщо: а) їхні градусні міри відносяться, як 4:5; б)

один із його зовнішніх кутів дорівнює 125 0 ; в) один із них втричі менший від іншого; г) їхня різниця дорівнює 30 0

Ответы на вопрос

Отвечает Сабенин Илья.

а)

Позначимо коефіцієнт пропорційності як х.

Тоді градусна міра одного кута дорівнює 4х, а другого 5х.

Сума гострих кутів прямокутного трикутника складає 90°, тож маємо рівняння:

4х + 5х = 90

9х = 90

х = 90 : 9

х = 10

Перший гострий кут — 4 ⋅ 10 = 40°.

Другий гострий кут — 5 ⋅ 10 = 50°.

б)

Зовнішній кут — це кут, який суміжний з одним із внутрішніх.

Сума суміжних кутів 180°.

Тому перший гострий кут — 180 - 125 = 55°.

Сума гострих кутів складає 90°, тому:

Другий кут — 90 - 55 = 35°.

в)

Позначимо перший кут за х, тоді другий кут дорівнює 3х.

Складемо і розв'яжемо рівняння:

х + 3х = 90

4х = 90

х = 90 : 4

х = 22,5° — перший гострий кут.

Другий кут — 90 - 22,5 = 67,5°.

г)

Позначимо перший кут за х. Так як їх різниця 30°, то другий буде х - 30.

Складемо і розв'яжемо рівняння:

х + х - 30 = 90

2х = 120

х = 120 : 2

х = 60° — перший гострий кут.

Другий кут — 60 - 30 = 30°.

Відповідь: а) 40° і 50°; б) 55° і 35°; в) 22,5° і 67,5°; г) 60° і 30°.